Diament
Diament to święty kamień, który jest symbolem władzy i potęgi. W powiązaniu z faktem, że jest najtwardszy, uznaje się, że jest symbolem nierozerwalności związku. Pomaga też w osiągnięciu wewnętrznego spokoju. Diament jest najczęściej wybieranym kamieniem - właśnie z powodu znaczenia, jakie mu się przypisuje. Mówi się, że diament zdobyty w nieuczciwy sposób przynosi nieszczęście. Zapewne nie wiedzą o tym bohaterzy filmów, którzy kradną diamenty. Chyba wszystko się zgadza, bo najczęściej złodzieje są łapani :)
Diament polecany jest osobom urodzonym pod znakiem Barana, Lwa, Wagi oraz Koziorożca. A! Może Pan spotkać także pojecie \"szlif brylantowy\". To nic innego, jak najbardziej znany rodzaj szlifu (obróbki) stosowanego dla diamentów. Jeszcze jedna ważna informacja. Kupując pierścionek z diamentem, proszę koniecznie sprawdzić czy zostanie dołączony do niego certyfikat! To dokument z opisem wyrobu, i dokładnymi parametrami kamienia. Lepiej mieć \"na papierze\" napisane, co kupujemy. Cena diamentu jest uzależniona od czterech parametrów: masy, barwy, czystości i szlifu (proporcji).
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0-wrwhyhezof_DBT9138dYzEjIDiRp-fIT7ivWAYdc5VQ0g-1sg\"

 

Szafir
Według wierzeń wschodnich Szafir to symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. Dlatego uznaje się go za kamień czarnoksiężników i wróżbitów. W seansach spirytystycznych służył jako pomost łączący medium ze światem zmarłych, gdyż wierzono, że duchy preferują kolor niebieski. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i... ukąszeniem węża. Na pewno na żmiję zygzakowatą też podziała ;) W pierścionku szafir będzie wskazany dla Pań, które chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim. Szafir ma różne kolory - żółty, zielony, fioletowy, pomarańczowy, a nawet czarny. Niebieski to najpopularniejszy. Kamień można polecić osobom urodzonym pod znakiem Strzelca i Ryb (niebieski), Byka (pomarańczowy), Bliźniąt, Panny i Wagi (żółty).

 

 

 

Rubin
Ten kamień najczęściej jest czerwony. Z tego też powodu jest symbolem siły i namiętności. Kiedyś był polecany młodym małżonkom, jako chroniący przed zdradą. Birmańczycy wierzyli, że kamienie szlachetne dojrzewają tak, jak owoce. Im czerwieńszy był rubin, tym dojrzalszy. Rubin powinien być noszony przez ludzi o melancholijnym usposobieniu, albowiem wyzwala w nich chęć do życia, werwę i aktywność. To kamień dla ludzi urodzonych pod znakiem Barana i Skorpiona. Ma goić rany psychiczne, wewnętrzne rozdarcia i dodawać sił do walki z przeciwnościami losu.

 

 

Szmaragd
Nazwa wywodzi się z greckiego słowa smaragdos i znaczy: zielony kamień. Istotnie, Szmaragd jest zielony. Jego kolor wpływa kojąco na nasze samopoczucie. Może mi Pan nie wierzyć, ale jest udowodnione naukowo, że Szmaragd wpływa leczniczo na oczy. Być może to zasługa pięknego, zielonego koloru, który ma takie właściwości. W średniowiecznej Europie, Szmaragd uważany był za kamień diabelski, przesycony nienawiścią i przynoszący nieszczęścia. Szmaragd jest idealnym kamieniem dla ludzi urodzonych pod znakiem Raka. To osoby bardzo spokojne i na pewno Szmaragd doskonale do nich pasuje.

 

 

 

Turkus
To bardzo rzadki kamień. Wyróżnia się przepięknym, przenikliwym, błękitny kolorem. Podobno kolor blednie, gdy właściciel jest chory lub grozi mu niebezpieczeństwo. Jeśli chodzi o sam kamień to zwykle jest poprzecinany brązowymi, szarymi lub czarnymi żyłkami innych minerałów lub skał. Czysta, niebieska barwa jest rzadka. Ale w pierścionkach stosuje się te fragmenty kamienia, które nie są poprzecinane żyłkami. Turkus jest kamieniem ochronnym, który obdarza pogodą umysłu, opanowaniem, siłą psychiczną i strzeże przed upadkiem. Niektórzy twierdzą, że wzmacnia refleks ludzi za kierownicą i chroni przed wypadkami. Podobno zapewnia powodzenie w sprawach materialnych i szczęście rodzinne. Pomaga w rozwikłaniu problemów. Turkus to kamień szczególny dla osób urodzonych pod znakiem Strzelca. Być może zastanawia Pana, skąd bierze się niezwykła barwa tego kamienia. Otóż substancją nadającą odcienie niebieskie jest miedź, zaś zielone - żelazo. Ceniona barwa niebieska przechodzi w temperaturze 250 stopni w brzydki odcień zieleni. Pogorszenie barwy możliwe jest także pod wpływem światła, potu, olejów i kosmetyków, środków czystości oraz przesuszenia. Dlatego przed myciem rąk bezwzględnie należy pamiętać o zdjęciu pierścionka z turkusem.

 

 

 

Ametyst
Nazwa tego kamienia pochodzi od greckiego słowa amethystos, co oznacza trzeźwy. Ametyst został uznany za kamień sakralny - wyraża posłannictwo nadziei i zwycięstwo dobra. Jest symbolem czystości duchowej i fizycznej. Kamień ten miał chronić przed nieszczęściem i chorobami zakaźnymi. Sproszkowany służył do tamowania krwotoków i leczenia ran. Ofiarowany w pierścionku Ametyst symbolizuje przyjaźń i trwałość uczuć. Zgubiony albo podarowany osobie trzeciej zrywał przyjaźń, barwa kamienia bledła. To kamień dla ludzi urodzonych pod znakiem Ryb i Strzelca.

 

 

 

Topaz
Egipcjanie wierzyli, że ten kamień uzyskał złoty blask dzięki dotykowi potężnego boga Słońca Ra. To czyniło z Topazu bardzo potężny amulet,który chronił wierzących przed wszelką krzywdą. Wierzy się, że Topaz w cudowny sposób wpływa na koncentrację myśli, a wypowiadanym słowom daje siłę wyrazu i przekonania. Dlatego pierścienie z Topazem noszą adwokaci i literaci. Kamień uznawany był też za lekarstwo na nerwobóle i miał podobno wpływać korzystnie na narządy słuchu, zapobiegając głuchocie. Topaz polecany jest dla osób urodzonych pod znakiem Bliźniąt oraz Panny.

 

\"http://pu.i.wp.pl/k,NDc0MDA3MzcsNzc3NDc4,f,kamienieszlachetne.jpg\"
 
Perła
Od najdawniejszych czasów jest zaliczana do najcenniejszych klejnotów. Tworzy się w wyniku dostania się ciała obcego do muszli mięczaka. W legendach opowiadano, że pierwsze perły były łzami aniołów. Potem wierzono, iż perłopławy, we wnętrzu, których znajdowano cenne twory, były zapładniane przez tęczę dotykającą wód oceanu. Perłom przypisywano ogromną moc leczniczą (co częściowo było spowodowane brakiem racjonalnego wytłumaczenia ich pochodzenia). Uważano, że sproszkowane perły leczą wiele dolegliwości, np. serce i układ krążenia. Perła rozpuszczona w soku z cytryny lub z mlekiem, uchodziła za skuteczny środek przeciwko zaburzeniom psychicznym! Idealna perła ma kształt kuli. Ale perły kuliste występują rzadko.Opal
Patrząc na niektóre Opale zdaje się, że natura zamknęła w nich całe swoje piękno: ogień i błyskawice, wszystkie kolory tęczy, delikatne lśnienie odległych mórz. Australijscy Aborygeni wierzyli, że Stwórca zszedł na Ziemię po tęczy, aby przynieść wszystkim ludziom wieść o pokoju. Tam, gdzie jego stopy dotknęły Ziemi, kamienie ożyły i zaczęły lśnić wszystkimi i kolorami tęczy. Tak narodziły się Opale.Opalom przypisywano podwójne działanie. Osobom kroczącym ścieżką rozwoju duchowego pomagał w kolejnych etapach drogi jako amulet i przewodnik. Przynosił jednak nieszczęście ludziom, którzy nie poddali się dokładnemu oczyszczeniu duchowemu.Wedle tradycji opal miał również moc leczniczą. Pomagał w zwalczaniu melancholii i chronił przed kłopotami. Działał na system nerwowy, leczył serce, przywracał ostrość wzroku i blask oczu. Na Bliskim Wschodzie Opale są kamieniami nadziei. Opal przynosi szczęście zodiakalnym Wagom. Polecany jest również Koziorożcom.

 

 
Koral
Koral w wielu kulturach uważany był za talizman chroniący przed truciznami i złymi duchami. Dla młodych dziewcząt koral często był pierwszym elementem biżuterii.Korale nie zawsze są czerwone. Natura stworzyła korale w odcieniach od czerwieni do bieli i od niebieskiego do brązowego i czarnego. Kamień ten jest wrażliwy na wysoką temperaturę, gorącą wodę, kwasy i środki chemiczne.Biżuteria koralowa z czasem zatraca piękne, żywe barwy i charakterystyczny połysk. Połysk można przywrócić przez zanurzenie w wodzie utlenionej i potarcie powierzchni kamienia czerwienią polerską.

 

 

Granat
Występuje nie tylko w kolorze głębokiej, ciepłej czerwieni. Bywają też żółte, zielone, pomarańczowe, a nawet czarne.W dawnych czasach czerwone Granaty uważano za tajemnicze kamienie. Im bardziej purpurowe, tym bardziej zdradliwe, gdyż pod maską martwego spokoju, mógł kryć się niebezpieczny ogień. Granaty emanowały siłą walki i strzegły przed zarazą oraz uderzeniami piorunów.T o kamień dla ludzi urodzonych pod znakiem Barana i Skorpiona.

 

 

Cyrkonia
Jest to syntetyczny kamień ozdobny, który może mieć różne kolory w zależności od procesu wytwarzania. Na przykład dodanie tlenku miedzi sprawi, że Cyrkonia będzie żółta.Proszę zerknąć na nasze wyroby z Cyrkonią. Wyglądem nie różnią się od tych diamentowych.